Banka, son açıklamasında faizsiz borç erteleme kampanyasını duyurarak, borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerine destek olmayı amaçlıyor.

Yüksek Enflasyonun Etkisi

Yüksek enflasyon ve alım gücündeki zorluklar, vatandaşların her geçen gün nakitlerinin erimesine neden oluyor. Bu durum, vatandaşların borçlarını ödemekte zorlanmalarına ve borç yüklerinin artmasına yol açtı. Ziraat Bankası, bu durumu göz önünde bulundurarak müşterilerine faizsiz kredi kartı borcu erteleme imkanı sunan yeni bir kampanya başlattı.

Faizsiz Borç Erteleme Kampanyası

Ziraat Bankası'nın duyurduğu kampanyaya göre, müşteriler ekstre borçlarının %50'sini ödedikleri takdirde, kalan ekstre borçları faizsiz olarak ertelenecek. Banka, bu kampanya ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

Isparta'da Çocukların Yüzleri Güldü Isparta'da Çocukların Yüzleri Güldü

"Ekstre borcunuzun %50'sini ödeyin, kalan ekstre borcunuzu faizsiz erteleyelim. Ekstre borcunun belirlenen oranda ödenmesi koşuluyla, kalan borç tutarı için (nakit çekim tutarları hariç) uygulanacak alışveriş faiz oranında indirim sağlayan özelliktir."

Kampanya Detayları

Kampanya detayları şu şekilde açıklandı:

  • Nefes Ayları özelliğinden SMS (NEFESAYLARI boşluk kartın son 6 hanesini 4757'ye göndererek), Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şube, Müşteri İletişim Merkezi ve şubeler aracılığıyla yararlanılabilir.
  • Bu kanallardan geçmiş ve aktif başvurular izlenebilir ve iptal edilebilir.
  • Bankkart Mobil uygulamasından Bankkart Dünyasındaki "Nefes Ayları" menüsünden özelliğe katılınabilir.
  • Bu özellikten faydalanabilmek için, ilgili ekstre borcunun %50'sinin ödenmiş olması gerekir.
  • Başvuru anında ve faiz indiriminin yansıyacağı bir sonraki ekstre kesildiğinde müşterinin yakın izleme ya da kanuni takip kaydı olması, kendisine ait herhangi bir kartında gecikmeye düşmüş ekstre borcu veya kart üzerinde herhangi bir bloke bulunması halinde faiz indirimi uygulanmaz.
  • Sadece ekstre tercihi TL olan kartlar bu özellikten faydalanabilir.
  • Birbirini takip eden aylarda, farklı kartlar için dahi olsa bu özellikten yararlanılamaz.
  • Aktif bir Nefes Ayları başvurusu varken, aynı ya da farklı bir kart için bu özellikten faydalanılamaz.
  • Sadece Bankkart'lar bu özellikten yararlanabilir. Ek kartlar, Bankkart Genç, Bankkart Ücretsiz, Bankkart Ücretsiz Uygulaması ile Bankkart Business kapsam dışıdır.
Kaynak: Haber Merkezi