Tarım ürünlerinin listelendiği Türkiye Ürün İhtisas Borsası, buğday, mısır ve arpa fiyatlarını açıkladı. Buna göre, yeni sezona hızlı başlayan hububat piyasası yükselişte. Buğday fiyatları ne kadar? Mısır fiyatları yükseldi mi? Arpa fiyatlarındaki son durum nedir? İşte güncel hububat piyasası verileri:

Buğday Ekmeklik: Hububat piyasasında son işlemin gerçekleştiği "Buğday Ekmeklik Beyaz 2. Sınıf" ürünler; 3 Haziran Pazartesi 9,40 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 9,41 TL/kg, 7 Haziran Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 8,98 TL/kg olmuştur. Tüm Ekmeklik Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 9,13 TL/kg olarak fiyatlandırılmıştır.

Buğday Makarnalık: Hububat piyasasında son işlemin gerçekleşmesiyle birlikte "Buğday Makarnalık Düşük Vasıflı" ürünler; 4 Haziran Salı 8,50 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 8,50 TL/kg, 6 Haziran Perşembe günü ağırlıklı ortalama fiyatı 9,05 TL/kg olmuştur. Tüm Makarnalık Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 8,86 TL/kg olarak işlem gördü. Buna göre fiyatlardaki artış gözlerden kaçmadı.

Mısır: Yeni haftaya hızlı başlayan mısır yükselişe geçti. Pazartesi 7,80 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 7,88 TL/kg olan mısırın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 8,02 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 7,98 TL/kg'den işlem gördü.

Arpa: Son işlemin gerçekleştiği arpa fiyatları yatay seyrinde devam etti. Pazartesi 6,90 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 6,90 TL/kg olan arpanın haftalık işlem ortalaması ise 6,90 TL/kg'den işlem gördü.

Binlerce Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi! Binlerce Taşeron İşçiye Kadro Müjdesi!

Hububat Piyasasındaki Ürün Fiyat Endeksleri: Milyonlarca vatandaşın merak ettiği hububat piyasasındaki veriler yayınlandı. Son bir haftada geçirdiği hareketlilik ve fiyat değişimlerinin olduğu tabloyu sizlerle paylaştık. Güncel piyasada hububat verileri belli oldu

Kaynak: Haber Merkezi