Erdoğan, açıklamalarında önemli konulara değindi.

Emeklileri yakından ilgilendiren bir müjdeyi paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin TL ödeme yapacaklarını duyurdu. Ancak bu ödeme, hem emekli olan hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklileri kapsamayacak.

Erdoğan, bu ödemenin bütçeye toplam maliyetinin 61 milyar lirayı geçtiğini belirtti ve kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesaplarına yatırılacağını söyledi. Ayrıca, yılbaşında emeklilerin durumunun tekrar gözden geçirileceğini ve o zaman da gereken fedakarlıkların yapılacağını ifade etti.

Araç sahipleri dikkat! 30 bin liranızdan olmayın… Araç sahipleri dikkat! 30 bin liranızdan olmayın…

Diğer açıklamalarında, ülkenin ekonomik durumu, dış politika, terörle mücadele ve yatırımlar gibi konulara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından yapılan değerlendirmeleri ve alınan kararları kamuoyuyla paylaştı. Özellikle terörle mücadelede sınırlarında ne tek bir teröristin barınmasına ne de bir terör koridorunun kurulmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

Bu gelişmelerin ardından emekliler, aldıkları 5 bin TL'lik ödeme ile maddi anlamda rahatlayacaklar. Emeklilerin yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için atılan bu adım, emeklilerin maaşlarını artırarak hayat standartlarını yükseltecek ve ekonomik açıdan destek olacaktır. Özellikle enflasyonun etkisi altındaki emekliler için bu ödeme önemli bir adım olarak değerlendirilecektir