Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Tatar ve beraberindeki heyet, 13 Haziran Perşembe günü öncelikle Isparta'nın meşhur gül bahçeleri ve gül yağı tesislerini ziyaret edecekler. Ardından Isparta Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret edecek olan heyet, şehrin ekonomik ve ticari potansiyelini değerlendirecekler. Programın devamında Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Fahri Doktora Programı'na katılacaklar.

Ayrıca, Isparta'nın önemli simgelerinden olan Süleyman Demirel Anıt Mezarı ile Demokrasi ve Kalkınma Müzesi'ni ziyaret edecekler. Isparta Valiliği ve Isparta Belediyesi ile de görüşmeler gerçekleştirecek olan heyet, esnaf ziyaretleriyle de şehrin dokusunu yakından tanıma fırsatı bulacak.

Isparta'nın eğitim hayatına katkı sağlayan ITSO yönetimi, ziyaret kapsamında önemli bir adım daha atarak Süleyman Demirel Üniversitesi'ndeki mezuniyet törenini de programa dahil etti. Bu kararla birlikte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve beraberindeki heyet, genç mezunlarla bir araya gelerek onların bu önemli gününde yanlarında olacak.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Isparta programı şu şekilde;

Lozan, dünya üzerinde saygın bir ülke olarak yer almamızın teminatıdır Lozan, dünya üzerinde saygın bir ülke olarak yer almamızın teminatıdır

13 HAZİRAN 2024 PERŞEMBE

06.00                         : Otelden Ayrılış

06.30                         : Gül Bahçesi Gezisi

07.30                         : Gül Yağı Tesisi Gezisi (Yer: Gülbirlik Güneykent Kooperatifi Güneykent Gülyağı Fabrikası)

10.00                         : Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti

11.15                         : Süleyman Demirel Üniversitesi Fahri Doktora Programı

12.30                         : Süleyman Demirel Anıt Mezarı ile Demokrasi ve Kalkınma Müzesi Ziyareti

15.30                         : Isparta Valiliği Ziyareti

16.30                         : Isparta Belediye Başkanlığı - Esnaf Ziyareti

17.00                         : Süleyman Demirel Üniversitesi Mezuniyet Programı

17.45                         : Isparta İlinden Ayrılış

Kaynak: Haber Merkezi