Demet Sabancı Çetindoğan, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in eşi Şadiye Başdeğirmen ile birlikte Isparta Belediyesi'nin gerçekleştirdiği projeleri yerinde inceledi. Ziyaret kapsamında Kirazlıdere Cam Seyir Terası, Geri Dönüşüm Atölyesi, Ahşap El Sanatları Atölyesi ve lavanta bahçeleri gezildi. 

Demet Sabancı Çetindoğan 13 Aralık 1965 tarihinde Adana'da Hacı Sabancı ve Özcan Sabancı çiftinin kızı olarak dünyaya geldi. Londra'da bulunan Richmond College'da işletme üzerine eğitim aldı. 1988 yılında tahsilini tamamlayarak Türkiye'ye geri döndü. 1988 yılında Teksa A.Ş.'de çalışmaya başladı. Bu kurumda çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 1995'de Sabancı Grubu'nun ilk sanayi atılımı olma özelliğini taşıyan Bossa T.A.Ş.'ne geçti.

Demet Sabancı Çetindoğan kimdir?

2003-2008 yılları arasında Bossa T.A.Ş. ve Yünsa A.Ş.'nin yönetim kuruluğu üyeliğini yaptı. 2006 yılında Mediasa Media Group'u kurdu. Şirketi medya, perakende, turizm, sağlık, denizcilik, inşaat ve sanat alanlarında faaliyet göstermektedir.

ISPARTA 32 SPOR HEYETİ BAŞKAN ÇELİK’İ ZİYARET ETTİ ISPARTA 32 SPOR HEYETİ BAŞKAN ÇELİK’İ ZİYARET ETTİ

2009'da Sabancı Holding'ten ayrılan abisi Ömer Sabancı ile birlikte Densa Holding'i kurdu. Uluslararası deniz taşımacılığı yapan şirketin 1.5 milyon ton taşıma kapasiteli filosunda, toplam 20 yük gemisi bulunmaktadır. Demet Sabancı Çetindoğan'ın Cengiz Çetindoğan ile evliliğinden Pırıl, Merve ve Cevdet adlarında 3 çocuğu vardır.

Kaynak: HABER MERKEZİ