Ancak ihtiyaç sahibi vatandaşları desteklemek amacıyla Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından yeni bir destek programı başlatıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen ailelere maddi yardım sağlanacak.

Başvuru ve Şartlar: Vatandaşlar, destek programından yararlanmak için E-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilirler. Destek, ihtiyaç sahibi ailelere maddi rahatlama sağlamak amacıyla hayata geçirilmiştir. Doğal gaz destek ödemeleri, aile başına ve yıllık olarak değişmekle birlikte 2023 yılında 900 ila 2 bin 500 lira arasında sağlanıyordu. Ancak yeni kararlarla bu rakam bin 500 ila 3 bin 500 lira arasına yükseltilmiştir.

Ödeme Süresi: Destek ödemeleri, 8 ay süresince devam edecek şekilde planlanmıştır. Ödemeler, kış dönemine denk geldiği için hava sıcaklıklarının düşmesi ve enerji kullanımının artmasıyla ilgili mali yükü hafifletmeyi hedeflemektedir.

Devlet, bu destek programıyla vatandaşların ekonomik zorluklarına karşı bir nebze olsun yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

ELEKTİRİK ÖDEMESİ DESTEĞİ KİMLERE VERİLİYOR?

Elektrik yardımında da yine ailelerin ihtiyaç sahibi olması ön koşullardan biridir.

1-2 kişilik hanelere aylık 130,09 TL (75 kilovatsaat),

3 kişilik hanelere aylık 173,46 TL (100 kilovatsaat),

4 kişilik hanelere aylık 216,82 TL (125 kilovatsaat),

Belediye Başkanı Meclis Üyeleri Ve Muhtarlar Maaşları Belli Oldu Belediye Başkanı Meclis Üyeleri Ve Muhtarlar Maaşları Belli Oldu

5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 260,19 TL (150 kilovatsaat).

Haber Merkezi