DOLAR İÇİN 2 TARİH VERİLDİ

Dolar kurundaki artışın devam ettiği günlerde, yatırımcıların gündeminden düşmüyor. A'dan Z'ye birçok alanda etkili olan dolar kuru, faiz artırımlarına rağmen yükseliyor. Birçok ekonomist tarafından dolar kurunun olması gereken değerde olmadığı işaret edildi.

Dolar kurunun günümüzde en az 40 TL seviyelerinde olmasını işaret eden ekonomistler üzerine, dünya devi o bankadan açıklama geldi. Dolar kurundaki yükselişlerin devam etmesiyle birlikte, 2 bomba tarih paylaştı. O tarihlerde dolar önce 30 TL'ye sonra 43,80 TL'ye yükseleceğini öngörüyor.

DOLAR KURUNDA ÇİFTE TAHMİN

Yıl içerisinde hızla artan dolar kuru, seçimlerin ardından hızla yükselişe devam etti. Yılın ikinci yarısında rekora doğru koşan dolar kuru ise günümüzde 28,67 TL seviyelerinden işlem görüyor.

Isparta Havalimanı bölgesinde acil durum tatbikatı yapıldı Isparta Havalimanı bölgesinde acil durum tatbikatı yapıldı

Yatırımcıların merakla beklediği "Yıl sonu dolar ne kadar olur?" sorusuna, dünyaca ünlü İngiliz Bankası Barclays tarafından açıklama geldi. Türkiye'de dolar kurunun 2023 yılı sonuna 30 TL olacağı, 2024 yılının sonuna doğru ise 43,80 TL'ye yükseleceği tahmin ediliyor.

TAHMİNLER TUTARSA BÜYÜK BAŞARI

Dolar tahminlerinin paylaşılmasının ardından sosyal medya kullanıcılarının gündemine oturdu. 2023 yılı sonu ve 2024 yılı sonu için verilen dolar tahminlerinin tutması halinde, bunu bir başarı olarak kabul edilebileceği düşünülüyor.