Zabıta Suç Üstü Yakaladı Zabıta Suç Üstü Yakaladı

Emeklilere Yapılacak İkinci Zam ve İkramiye Haberi

Aralık ayındaki enflasyon oranının belirlenmesinin ardından SSK ve Bağkur emeklilerine yapılan zam oranı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından yüzde 42'ye çıkarılmıştı. Ancak bu zam oranı, memur emeklilerin aldığı yüzde 49,25 zam oranına kıyasla düşük bulunmuş ve tepkilere neden olmuştu.

Tepkiler üzerine hükümet, SSK ve Bağkur emeklilerine bir zam daha yapma kararı aldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yapılan son çalışmalar sonucunda SSK ve Bağkur emeklilerin zam oranının yüzde 49,25'e eşitlenerek artırıldığını duyurdu.

Emeklilere yapılan son zamlarla birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin TL olarak belirlendi. Ayrıca, emeklilere yönelik bayramlarda "zamlı" ikramiye ödemesi yapılacağı kulislere sızan bilgiler arasında yer alıyor. Bu iddialara göre, bu yıl içinde iki kez 5 bin TL olmak üzere toplamda 10 bin TL ikramiye ödemesi gerçekleştirilecek. Ancak konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığı için emekliler, yetkililerden gelecek haberi bekliyor. Bayram ikramiyeleriyle ilgili kesin bilgi gelmeden bu konuda beklenti içinde olan emekliler, ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.