2024 GSB Seyahatsever projesiyle, gençlere KYK yurtlarında ücretsiz konaklama imkanı tanınıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençler arasında çok popüler olan ve talep gören Seyahatsever projesi için başvuruların alındığını bildirdi. Peki, GSB Seyahatsever başvurusu nasıl yapılır?

KYK YURTLARINDA 5 GÜN ÜCRETSİZ KONAKLAMA

Bakan Bak, sosyal medya hesabından “Seyahatsever ile Hazırlıklar Başlasın, Rota Oluşturulsun!” başlığıyla yaptığı paylaşımda, “Gençlerimiz GSB Yurtları’nda 5 gün ücretsiz konaklayacak, ülkemizin eşsiz güzelliğini keşfederek unutulmaz bir yaz geçirecek.” ifadelerini kullandı.

SEYAHATSEVER BAŞVURULARI NE KADAR SÜRECEK?

Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor Ispartalı Galericilere Göre Otomobilde 10 Yaş Üstü Daha Çok Satılıyor

Seyahatsever Projesi 8 Temmuz’dan 25 Ağustos’a kadar devam edecek

GSB SEYAHATSEVER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Seyahatsever projesi kapsamında deprem bölgesi hariç illerdeki 1 kız ve 1 erkek yurdu yaz döneminde gençlerin hizmetine tahsis edilecek.

Projeden faydalanmak isteyen 18-30 yaş arasındaki gençler, 444 0 472 (ALO GSB) numaralı çağrı merkezini en az bir gün öncesinden arayıp rezervasyon yaptırarak diledikleri ildeki GSB yurtlarında 5’er gün süreyle ücretsiz konaklayabilecekler.

Proje ile detaylı bilgilere seyahatsever.gsb.gov.tr adresinden de ulaşılabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi