Antalya'da Hilton Double Tree Otel'de düzenlenen ödül törene ATSO Başkanı Ali Bahar, ATSO Meclis Başkanı Ahmet Öztürk, ATB Başkanı Ali Çandır, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Akif Aslan, Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Kudal Timurhan, Eximbank Antalya Şube Müdürü Barış Tolga Yetkin, Batı Akdeniz Gümrük Ve Dış Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Soner Karadeniz, AGC Başkanı İdris Taş, ihracatçı firmalar ve davetliler katıldı. ‘İhracatın Yıldızları 2022' töreninde 92 firma farklı dallarda 104 ödül aldı.

Öfkeli Koca Eşinin Arabasını Ateşe Verdi Öfkeli Koca Eşinin Arabasını Ateşe Verdi

BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, açılış konuşmasında, "2 yıl önce 3 milyar dolar ihracat hedefi koymuştuk. Ancak olumsuzluklar neticesinde bu hedefimizi henüz yakalayamamakla birlikte dünyadaki olumsuzluklara rağmen çok ciddi rakamlara ulaştık. İhracatımızı geliştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz." dedi ve ödül alan firmalarımıza tebriklerini sundu. Krediye ulaşmadaki zorluklara, enflasyona da dikkat çeken Çavuşoğlu, firmalar için tedbirler alınmasını istedi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise "Hepimiz zorlu şartlara rağmen başarılarımızı kutlayacağız. Hepinizi yürekten kutluyorum. " dedi. ATSO Başkanı Ali Bahar ise "Pandemi oluyor sanayi tarafından çıkıyoruz, savaş oluyor başka bir alandan öne çıkıyoruz. Şirketlerimizi zor günler bekliyor. Şehirde tarım yapan turizm yapan çiftçimizin turizmcimizin sanayicimizin çok değerli olduğunu düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

Tören, açılış konuşmalarının ardından firmaların sektörlerine göre ödüllerini almasıyla tamamlandı. Isparta'dan sektörlerine göre ödül alan firmalar ise şu şekilde:

Çimento Cam Seramik ve Toprak Ürünleri - GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SAN. VE TİC. A.Ş.

Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri - BEŞLER KURUYEMİŞ VE GIDA MAD. İML. VE PAZ. TİC. A.Ş.

Hazırgiyim ve Konfeksiyon - KİMO TEKS. KONF. SAN. VE TİC. A.Ş.

Su Ürünleri ve Hayvancılık Mamulleri - ŞAHLANLAR GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Tekstil ve Hammaddeleri - ISPARTA MENSUCAT SAN. TİC. A.Ş.

Tekstil ve Hammaddeleri - İPTEKS TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

Tekstil ve Hammaddeleri - ADIM TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.

Halı - ZENOVA CARPET TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Halı - BARİDA HALI TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Kuru Meyve ve Mamulleri - BEŞLER KURUYEMİŞ VE GIDA MAD. İML. VE PAZ. TİC. A.Ş.

Haber Merkezi