Pazar esnafı Mehmet Erdaş, bu yoğun talepten oldukça memnun. Ayrıca, pazarda kurmalık zeytine büyük bir ilgi olduğu gözlemlendi. Vatandaşlar, normal yemelik zeytinin yanı sıra kurmalık zeytini tercih ediyorlar, çünkü daha hesaplı olduğunu düşünüyorlar.

Kış aylarında da kilonuzu koruyabilirsiniz Kış aylarında da kilonuzu koruyabilirsiniz

Pazar esnafı Mehmet Erdaş'ın sebzelerle ilgili düşünceleri: "Sebzelerin fiyatı normal düzeyde, ancak her geçen gün artan maliyetler ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle bazı ürünlerin fiyatlarında artışlar gözlemliyoruz. Müşterilerimiz, bu fiyat artışlarını hissediyor ve bazı temel sebzeler için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalıyor. Biz esnaf olarak müşterilerimize daha uygun fiyatlar sunabilmek için elimizden geleni yapıyoruz."

Pazarda satılan kurmalık zeytinlerin fiyatı 50 liradan başlayıp 80 liraya kadar devam ederken diğer sebze ve meyvelerin fiyatları ise şöyle: domates 20 lira, soğan 12 lira, patates 20 lira, fasulye 30 lira, salatalık 10 lira, patlıcan 15 lira, biber 25 lira, kıl biber 40 lira, limon 10 lira, portakal 15 lira, greyfurt 15 lira, mandalina 15 lira, üzüm 40 lira, muz 35 lira, elma 10 lira, havuç 15 lira, turp 15 lira, ıspanak 20 liradan satılıyor.

Haber/ Ali Rıza Cesur