Isparta'nın genç girişimcileri, yaşları 22 ila 23 arasında değişen Özgür Kızılkaya, Mustafa Kılıç ve Selahaddin Alişar, girişimcilik ruhunu taşıyarak kendi işlerini kurma kararı aldı. Daha önce çalıştıkları otelin yan tarafında cesaretle adım atan gençler, Isparta'da hangi işi yapabileceklerini düşünürken askeri malzeme satışı yapma fikrini benimsediler.

"Felaket Isparta’ya Bağıra Bağıra Geliyor!" "Felaket Isparta’ya Bağıra Bağıra Geliyor!"

Uzun ve titiz bir araştırma sürecinin ardından 2023 yılının Ocak ayında internet üzerinden satışlara başlayan gençler, daha sonra bireysel olarak en az 250 bin TL borç alarak kendi dükkanlarını açma yoluna gittiler. Gençler, sadece askeri malzeme satışıyla sınırlı kalmayacaklarını, aynı zamanda kamp ve taktiksel ürünlerle işlerini genişleteceklerini ifade ettiler. Bu adımıyla genç girişimciler, sadece kendi işlerini kurmakla kalmayıp aynı zamanda Isparta'daki diğer gençlere de örnek oldular.

Özgür Kızılkaya, "Isparta'da hangi işi yapabileceğimizi uzun süre düşündük ve araştırdık" dedi. Mustafa Kılıç ise "Çevremizde iş arayan birçok genç var, biz de onlar gibi düşünüyorduk. Büyük çabalar sonucunda kendi iş yerimizi kurduk" şeklinde konuştu. Selahaddin Alişar ise bu iş için yüksek sermaye gerektiğini belirterek, "Biz 3 arkadaş bir araya gelip bir miktar sermaye ile bu işe girdik. Şu anda elde ettiğimiz gelirle borcumuzu ödüyoruz" açıklamasını yaptı.

Genç girişimcilerin bu cesur adımı, Isparta'da iş fırsatlarına dair yeni perspektifler sunarken, kendi çabalarıyla iş kurma yolundaki azimleri ve kararlılıkları da takdir topluyor.

Haber/ Muhammet Bal