Çiğ süt, litre başına 22 liradan satılıyor. Birlik Başkanı Hasan Hüseyin Özdemir, bu uygulamanın 1985 yılından beri devam ettiğini ancak son yıllarda satışların arttığını belirtti. Üretilen sütler, tek bir çiftlikten gelerek Amerika'dan gelen makinelerle sütün değeri ölçülüyor. Sütün içerisinde antibiyotik olup olmadığı ve su oranı, ayrı ayrı makinelerle test ediliyor. Ardından özel soğutma tanklarında bekletilerek satışa sunuluyor. Vatandaşlar için hesaplı olması nedeniyle tercih edilen bu uygulamada, birlik kendi şişesini getirenlere bir miktar indirim sağlıyor.

Birlik Başkanı Hasan Hüseyin Özdemir, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Çiğ süt satışı uygulamamız, 1985 yılından beri devam etmektedir ancak son yıllarda daha fazla ilgi görmeye başladı. Satışlarımızı Amerika'dan gelen özel makinelerle yapıyoruz ve her bir parti sütün kalitesini ayrı ayrı kontrol ediyoruz. Müşterilerimize kaliteli ve sağlıklı süt sunabilmek için gerekli tüm önlemleri almaktayız." dedi.

Haber/ Ali Rıza Cesur

Nisan Ayı Sonuna Kadar Beklenen Yağışların Alması Temennimiz Nisan Ayı Sonuna Kadar Beklenen Yağışların Alması Temennimiz