Göz sağlığı sorunlarının özellikle teknolojik aletlerin yaygın kullanımıyla ilişkilendirildiği belirtiliyor. Araştırma, son 30 yılda miyop vakalarında yüzde 46'lık bir artış olduğunu ortaya koyuyor, bu durumun dünya genelinde körlük vakalarının artmasına neden olabileceği vurgulanıyor.

Körlük salgınına ilişkin belirtiler ve nedenleri üzerine yapılan araştırmalar, teknolojik aletlerin aşırı kullanımının göz sağlığı üzerindeki olumsuz etkisini vurguluyor. Bu durumun dünya genelinde yaygınlaşmasıyla birlikte körlük vakalarının artış göstermesi bekleniyor. Bu tehlikeye karşı alınacak önlemler arasında bireylerin bilgilendirilmesi, teknolojik aletlerin dengeli kullanımı konusunda farkındalık oluşturulması ve özellikle çocukların bu aletlerden uzak tutulması önem taşıyor.

Yolcu360, Yılın Parlayan Araç Kiralama Ofislerini Seçti ve “Bizim Yıldızımız”' Ödüllerini Sahiplerine Ulaştırdı! Yolcu360, Yılın Parlayan Araç Kiralama Ofislerini Seçti ve “Bizim Yıldızımız”' Ödüllerini Sahiplerine Ulaştırdı!

Haber Merkezi