Temassız İşlem Limitinde Değişiklik

Kredi ve banka kartlarının temassız işlem limitlerinde önemli bir değişiklik yapılıyor. 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni uygulamaya göre, kredi ve banka kartlarının temassız işlemlerinde şifresiz işlem limiti 1.500 TL olarak güncellenecek.

Bankalardan Ortak Açıklama

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankalar tarafından duyurulan bilgiye göre, temassız işlem limitinin 1.500 TL'ye çıkarılması kararlaştırıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından bankalara gönderilen yazıda, 1 Temmuz 2022'de 750 TL seviyesine çıkarılan temassız ödemelerde şifresiz işlem limitinin, 2 yıl sonra yeniden güncellenerek 1.500 TL'ye yükseltildiği belirtildi.

Uygulamanın Başlama Tarihi

Yeni limit, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu değişiklik, vatandaşların günlük alışverişlerinde temassız ödemeleri daha rahat ve hızlı bir şekilde yapmalarını sağlayacak.

Bu düzenleme ile kredi ve banka kartı kullanıcıları, şifre girmeden yapabilecekleri temassız ödeme işlemlerinde daha yüksek bir limite sahip olacaklar. Bankalar, müşterilerine kolaylık sağlamak ve temassız ödeme işlemlerini daha pratik hale getirmek amacıyla bu güncellemeyi hayata geçirmekte.

Vatandaşlar İçin Önemli Bir Gelişme

Eğirdir Virajında Kamyon Yattı Eğirdir Virajında Kamyon Yattı

Bu gelişme, milyonlarca kredi ve banka kartı kullanıcısını yakından ilgilendiriyor. Temassız işlem limitinin 1.500 TL'ye çıkarılması, kullanıcıların günlük alışverişlerinde ve ödemelerinde büyük kolaylık sağlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi