Bayram normal şartlarda 4 gün sürerken, bu yıl Haziran ayında idrak edilecek. Ancak tatilin uzatılıp uzatılmayacağı belirsizliğini koruyor.

Başkan Başdeğirmen, Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu Başkan Başdeğirmen, Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu

Kurban Bayramı 2024 Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre, Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran Cumartesi arefe günü olacak. Bayramın 1. günü 16 Haziran Pazar, 2. günü 17 Haziran Pazartesi, 3. günü 18 Haziran Salı ve son günü 19 Haziran Çarşamba olarak belirlendi.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Mü?

Resmi bir açıklama olmamakla birlikte, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olması gündemde. Ancak Kurban Bayramı tatilinin uzunluğu henüz netlik kazanmış değil.

Okullar Kapandıktan Sonra Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre, okullar 14 Haziran Cuma günü kapanacak. Bu yıl öğrenciler ek tatil yapamayacak. Yeni eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Kurban Bayramı’nda Hangi Yerler Kapalı?

Tatil süresince bankalar, kamu kurumları, eczaneler, noterler, hastaneler ve sağlık ocakları kapalı olacak. Acil servisler hizmet vermeye devam ederken, eczaneler nöbet sistemine uygun olarak çalışacak.

Haber Merkezi

Editör: Ali Rıza Cesur