Beyşehir Asliye Hukuk Mahkemesi, Davut K.'nin kusurlu olduğuna karar verdi ve çiftin boşanmasına hükmetti. Mahkeme, Davut K.'ye nafaka ödenmesine karar verirken, bu kararın emsal nitelikte olduğunu belirtti.

Mahkeme kararında, Davut K.'nin eşinden zorla aldığı bilezikleri kripto para borsasında harcaması ve eşine zarar vermeye kalkışması nedeniyle kusurlu bulunduğunu vurguladı. Ayrıca, Esma K.'nin de evlilik birliği içinde eşine hakaretlerde bulunması sebebiyle kusurlu sayıldığı ifade edildi. Mahkeme, çiftin boşanmasına, Esma K.'ye nafaka ödenmesine, ortak çocuğun velayetinin annede olmasına ve maddi-manevi tazminata hükmetti.

Esma K.'nin avukatı Taha Burak Özkan, bu kararın emsal nitelikte olduğunu ve benzer durumdaki davacıların kazanma şansının yüksek olduğunu belirtti. Ayrıca, eşler arasında gizli birikimlerin ve yatırımların boşanma sebebi sayılabileceğini vurguladı.

Atakan Yazgan, Avrupa Şampiyonu Ceyda Melek Pınar'ı Ağırladı Atakan Yazgan, Avrupa Şampiyonu Ceyda Melek Pınar'ı Ağırladı

Haber Merkezi