15 Temmuz darbe girişimi sonrası TMSF’ye geçen ve Bank Asya’ya kredi borcu olan Markantalya AVM ile Isparta’da bulunan Meydan AVM’nin akıbeti Antalyalılar tarafından merak ediliyor. Daha önce bir kez daha satışa çıkan ancak ihaleye bir firmanın katılması nedeniyle yeterli rekabet oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen satışın ardındn her iki AVM geçtiğimiz aralık ayında ihaleye çıkmıştı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yapılan satışta Antalya firması olan Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ’ye ait Mark antalya AVM ile Isparta Meydan AVM’yi satışa çıkarmıştı. 6 Aralık tarihindeki ihalede iki AVM için toplamda 3 milyar 950 milyon TL muhammen bedel belirlendi. Ayrıca ihaleye katılmak isteyenlerin de 395 milyon liralık teminat yatırması gerekiyordu.

Isparta'ya Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Isparta'ya Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış

Aradan geçen 2,5 aylık dönemde konuya ilişkin hiçbir açıklama yapılmazken, hala satışın yapılıp yapılmadığı, yapıldıysa da ihaleyi hangi şirketin aldığı açıklanmadı. TMSF’nin resmi internet sitesinde de konuya ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İddiaya göre Kadıahmetoğulları Asfalt İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin Bank Asya’ya çok ciddi kredi borcu vardı. Satıştan da elde edilecek olan gelirin önemli bir kısmı Bank Asya’ya aktarılacaktı. Ancak satışın gerçekleşmemesi sonucu iki AVM’nin Bank Asya’ya aktarıldığı ileri sürüldü. Antalya kamuoyu ise konuya ilişkin açıklama bekliyor.

Kaynak: haberimizvar.net