Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamu işçilerini sevindirecek olan gelişmeleri açıkladı.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü kapsamında Ocak ayının ardından sözleşmesi başlayan kamu işçilerinin enflasyon farkı talepleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile konuyu tartışacağını dile getirdi.

Turk Isten Viruse Karsi Ek Tedbir Talebi De0B56C8

Atalay, toplu iş sözleşmelerinin enflasyon nedeniyle eridiğini dile getirerek, Ocak ayından sonra başlayan kamu işçilerinin aldığı zam oranının, Mart ayından sonra işe başlayan işçilerin alamadığını ifade söyledi.

Atalay, açıklanan enflasyon rakamının yüksek olması nedeniyle, sözleşmesi Mart veya daha sonrasında başlayacak olan kamu işçileri arasında 10 - 14 puan fark olduğunu sözlerine ekledi.

Bunu düzeltmek adına Hazine ve Maliye Bakanı ile bir araya geldiklerini ancak yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını ifade etti.

Isparta'da Felaket Kaza 1 Yaralı Isparta'da Felaket Kaza 1 Yaralı

Atalay, Çalışma Bakanı Işıkhan'ın Ocak ayından sonra çalışmaya başlayan kamu işçilerine yapılacak ek ödemelerle ilgili olumlu bir hava olduğunu dile getirdi. Atalay, Bakan Işıkhan'ın, “Sözleşmesi ocak ayından sonra olanların hepsinin farkını vereceğim. Sıkıntınızı gidereceğim.” İfadelerini kullandığını belirtti.