BMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un gündeme taşıdığı 1921 Anayasası tartışması, programın ana gündem maddelerinden biri oldu.

Programda konuşmacı olarak yer alan tarihçi yazar Sinan Meydan ve Yalvaçlı Harp Coğrafyası Uzmanı Dr. Selim Erdoğan, 1921 Anayasası'nın önemini ve günümüzde neden tekrar gündeme geldiğini tartıştılar. Fatih Altaylı, 1921 Anayasası'nın yeniden gündeme getirilmesinin temel nedenini sorduğunda, Dr. Selim Erdoğan, "Ya cehalet ya da ihanet" şeklinde cevap verdi.

Dr.Selim Erdoğan Kimdir?

1972 yılında Ankara’da doğdum.  Isparta’nın güzel ilçesi Yalvaç’tır memleketim.

İlkokulu Cebeci İltekin İlkokulu’nda , ortaokul ve liseyi Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde tamamladım. Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Bölümü’nü bitirdim ve yüksek lisansımı da burada tamamladım. Ankara Üniversitesi Çevre Anabilim Dalı’nda  “Çevrenin Siyasallaşması ve Ramsar Sözleşmesi Örneği” başlıklı tezimle doktora derecemi aldım.

İlk olarak 2005 yılında Çanakkale Savaşları sahasında muharebe alanı jeomorfolojisi konusunda çalışmaya başladım. Halen Sakarya ve Başkomutan tarihi milli parklarının muharebe alanındaki saha araştırmalarını yürütmekteyim. İyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyorum. Evli ve üç kedi babasıyım.Kaynak( harpcografyasi)

Haber Merkezi

Burdur'da Otomobil Şarampole Devrildi 1 Yaralı Burdur'da Otomobil Şarampole Devrildi 1 Yaralı