Trafik kazalarının başlıca nedenlerinden biri olan aşırı hızla mücadele etmek amacıyla Türkiye genelinde istisnasız tüm radar araçlarının katılımıyla 'Radarla Hız Denetimi' uygulaması başlıyor.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi olarak yayınlanan eylem planı kapsamında, 8-9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde 'Radarla Hız Denetimi' yapılacak. Uygulamaya istisnasız tüm radar araçları katılacak.

Şarkıcı Tuğkan, Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrencileri İle Buluşuyor Şarkıcı Tuğkan, Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrencileri İle Buluşuyor

Burdur, Antalya ve Isparta'daki sürücüleri yakından ilgilendiren bu uygulamada, denetimler gündüzleri 7 saat boyunca gerçekleştirilecek. Radarlı uygulamalar çevirme ekipleriyle birlikte yapılacak. Ayrıca, gece uygulamaları da saat 01:00 ila 06:00 arasında gerçekleştirilecek; okepler gece görüş aparatlarıyla desteklenecek.

Denetim noktalarının değişkenlik göstereceği uygulamada, araç sürücülerinin hız kurallarına uymaları ve emniyet güçlerinin yönlendirmelerine riayet etmeleri önem arz ediyor.

Uygulama sadece 'Hız Denetimi' ile sınırlı kalmayacak; araç sürücüleri ve araçlarla ilgili diğer eksiklik veya kural ihlallerine de duyarlılık gösterilecek.

Haber Merkezi