Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Başdeğirmen’in mesajı şöyle: “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı dizelerle vatan ve bayrak sevgisinin timsali, bağımsızlığımızın beyannamesi İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde, millete cesaret ve moral kaynağı, milletin hasletlerini, değerlerini ve vatan sevgisini en veciz şekilde özetleyen bir kahramanlık destanıdır.

Fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı ve asil duruşuyla Mehmet Akif Ersoy, örnek bir şahsiyettir.

Cephede kahraman ordumuzun azmi ve inancı, Anadolu topraklarında milletimizin kararlılığı ve vatan aşkıyla kaleme alınan İstiklal Marşımız, birlik ve beraberliğimizden gelen gücümüzü bugüne taşıyan kurucu bir metindir.

Ortak sesimiz, ümitsizliğe karşı azmin, teslimiyete karşı hürriyetin sembolü, bağımsızlığımızın beyannamesi İstiklal Marşımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada vatanımızın semalarında yankılanmaya devam edecektir. Ortak vicdanımız olan İstiklal Marşımızı ilelebet muhafaza edeceğiz.

Merhum Mehmet Akif'in dediği gibi, 'Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın!'

Bu vesileyle İstiklal Marşımızın kabulünün 103'ncü yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Eğirdir Gölü’nde çok sayıda yılan görüldü Eğirdir Gölü’nde çok sayıda yılan görüldü

Haber Merkezi