Isparta Belediye Meclisi kasım ayı toplantılarının 1. birleşimi dün yapıldı.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yapımı devam eden Subay lojmanları yanındaki 400 araçlık otopark, Kirazlıtepe tesisi ve otoparkı ile Andık Deresi için gerekli paranın temini için meclisten borçlanma yetkisi istedi.

Başkan Başdeğirmen meclis üyelerine konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, 'Artan maliyetler karşısında daha önce belirlemiş olduğumuz kaynaklar maalesef giderleri karşılamadı. Katlı otopark için 90 milyon TL, Kirazlıtepe tesisi için 20 milyon TL, otoparkı için 10 milyon, Andık Deresi sosyal tesisi için 20 milyon lira olmak üzere toplam 140 milyon liraya ihtiyacımız var. Devletten son aylarda gelen ödeneklerde yaşanan kesintiler nedeniyle mali durumumuz bu giderleri karşılayamayacak durumda. O nedenle sizlerden daha önce olduğu gibi borçlanma için yetki istiyorum. Bu inşaatların bu yılın sonuna kadar tamamlanabilmesi için buna ihtiyacımız var' açıklamasında bulundu.

Isparta'da Akşam Namazıyla İftar Açıldı Isparta'da Akşam Namazıyla İftar Açıldı

Gündeme eklenilmesi oybirliği ile kabul edildi ve konunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine karar verildi. Komisyon raporu Cuma günü yapılacak 2. birleşimde görüşülerek karara bağlanacak.