Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Isparta’da bir vatandaş güneşin keyfini böyle çıkardı… Isparta’da bir vatandaş güneşin keyfini böyle çıkardı…

Bu kapsamda çalışmaları devam eden Isparta Merkez Darıderesi 2 Barajının tamamlanması ile barajda depolanacak su ile Isparta şehir merkezine yıllık 7,60 milyon m³ içme suyu sağlanacak.  

Gövde dolgu çalışmaları % 90 mertebesinde tamamlanmış olup, 650 bin metreküp kaya dolgu malzemesi kullanılmıştır. Teknik olarak dolgu malzemelerinin bir süre oturması beklenecek ve barajın ön yüzünün beton dolgu çalışmalarına geçilecektir.

Bu süreç içerisinde ise İletim hattı imalatları ve dolusavak inşaatının yapılması planlanmaktadır.

Dolusavak imalatı kazıları devam etmektedir. Temelden yüksekliği 64 metre ve su depolama kapasitesi 4,72 milyon m3 olan Isparta Merkez Darıderesi 2 Barajının tamamlanması ile Isparta il merkezine yıllık 7,6 milyon m³ daha içme ve kullanma suyu sağlaması hedeflenmektedir.