​Her yıl haziran ayının ilk haftası Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanıyor. Bu yıl "Hepimizin bir dünyası var" temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında; İl Müdürlüğümüz, Eğirdir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Eğirdir Jandarma Bot Komutanlığı ve Eğirdir Merkez Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri ile birlikte 7 Haziran 2024 tarihinde Eğirdir Balıkçı Barınağında farkındalık etkinliği düzenlendi.

Eğirdir Su Ürünleri Kooperatifine üye balıkçılarımıza Eğirdir genelinde sürdürülebilir balıkçılık ve gölümüzü temiz bir şekilde gelecek nesillere bırakabilmek adına çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğu ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Özellikle gölde balık ağları ile kerevit sepetlerinin başıboş bırakılarak hayalet avcılığa sebebiyet verilmemesi, göle kimyasal madde, ( deterjan, akaryakıt ) plastik ve zirai ilaç ambalajları gibi atıkların kesinlikle atılmaması ile yaklaşan av sezonu için yasaklı tür, avlanabilir balık ve kerevit boylarına azami derece de dikkat edilmesi hususlarında bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik esnasında Eğirdir Gölünde yapılan denetimlerde göl içerisinden toplanan hayalet ağlar ile kerevit pinter-sepetleri Eğirdir balıkçı barınağında sergilendi. Eğirdir'li balıkçılarımız ile birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla Eğirdir Gölü Can Ada kıyı şeridinde bulunan çöpler toplanarak etkinlik sonlandırıldı.​

Eğirdir Belediye Başkanı Özer’den Kurban Bayramı mesajı Eğirdir Belediye Başkanı Özer’den Kurban Bayramı mesajı

Kaynak: Haber Merkezi