Vakıflar Haftası kutlamaları başladı. Bu yılki Vakıf Haftası, yurt içinde ve yurt dışında restorasyonu tamamlanan 201 vakıf eserinin toplu açılışı yapılarak başladı.

ISPARTA’DAN VAKIF YÖNETİCİLERİ BEŞTEPE’DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine belirli sayıda Ispartalı vakıf yöneticileri Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ne gitti.

CUMHURBAŞKANI VAKIF VARLIKLARININ ÜLKEYE HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

Başkan Erdoğan, vakıf kültür varlıklarının ülkeye ve millete hayırlı olmasını diledi.

Yolcu Otobüsü ile Kamyonetin Çarpışması: 17 Yaralı! Yolcu Otobüsü ile Kamyonetin Çarpışması: 17 Yaralı!

Erdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğünün, sadece vakıf eserlerinin ihyasında değil, kültürel hizmetlerden burslara, muhtaçlara yardımdan cemaat vakıflarına kadar geniş bir alanda iftihar kaynağı çalışmalara imza attığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk, orta, lise ve yüksek öğrenim seviyesinde çok sayıda ihtiyaç sahibinin vakıflardan burs veya eğitim yardımı aldığını, Müdürlüğün, 7 Ekim'den beri soykırıma uğrayan Gazzelilere el uzattığını görmekten ayrıca memnuniyet duyduklarını söyledi.

Erdoğan, "Vakıf malına gösterilen bu ihtimamın kamuya dair tüm işlerde hepimize örnek olması gerektiğine inanıyorum. Burada şu hususun altını çizerek ifade etmek istiyorum: Vakıf eserleri, nasıl bize ecdadın ve vakıf sahibinin emaneti ise kamu malı ve kamu görevi de milletin emanetidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının olduğu kamu malı ve kamu görevi ancak böyle yüksek bir şuurla yerine getirilirse verimli olur, bereketli olur, faydalı olur, sorumluluğun hakkı tam manasıyla verilmiş olur." dedi.

Toplam 201 vakıf eserini asli kimliğine ve kullanım amacına uygun şekilde restore eden Vakıflar Genel Müdürlüğünü millet adına tebrik eden Erdoğan, eserlerin yeniden ihyasına katkı sağlayan hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Erdoğan, "Rabb'im bizleri vakıfların kıymetini bilenlerden, vakıf sahibi olanlardan geride hayırla yad edilecek eserler bırakanlardan eylesin." diyerek, eserlerin hayırlı olmasını diledi.

440326581 972514357926214 7663094379629974823 N4Bdab2Ea 2D22 4Dd0 90C1 6274Fb69968D