Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri "Cumhuriyet'in 100. Yılında Engel Tanımıyoruz" sloganı ile gerçekleştirdikleri "Cumhuriyet’in 100. Yılında Engelleri Aşan Kutlama" isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında öğrenciler, 6 Aralık saat 13:00’da Isparta Belediyesi'nin destekleriyle Mehmet Tönge mahallesinde bulunan Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon Merkezi’ndeki engelli bireylerle birlikte Dünya Engelliler Günü ve Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Arklan'ın Profesyonel Halkla İlişkiler ve Tanıtım Araştırmaları dersi çerçevesinde bölüm öğrencileri Sümeyra Kutlu, Edanur Arslan, Zeynep Duman, Öykü Keçeli, Sude Usta ve Azizah Jwairiyyah tarafından hayata geçirilen projede engelli bireyler ve üniversite öğrencilerinin birlikte yaptığı boyamalar ve tuvaller sergilendi. Danslar ve yüz boyama etkinlikleri yapıldı. Engelli bireylerden oluşan koroyla Dünya Engelliler Günü ve Cumhuriyetimizin 100. yılı coşkuyla kutlandı. Etkinlik sonunda ise Cumhuriyet’in 100. Yılına özel 100 adet balon dağıtıldı.

Öğrencilerden Sude Usta "Bizim için çok güzel bir etkinlik oldu, engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak ve engelli bireylerimizin haklarına dikkat çekmek için çıktığımız bu yolda onlarla birlikte dans ettik, şarkılar söyledik. Cumhuriyetimizin bu özel yılını hep birlikte Engelliler Günü'nde kutladık. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız." diye görüşlerini bildirirken, Sümeyra Kutlu ise "Cumhuriyetimizin 100. yılında engelli dostlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz bir arada durmayı, gücümüzü ve dayanışmayı vurguluyor. Farklılıklarımızı kucaklayarak daha güçlü bir toplum için birlikte adım atıyoruz!" dedi. Öğrenciler etkinliğin ardından, Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır benzer proje ve etkinliklerin ilerleyen süreçte devam edeceğini açıkladılar.

Yargıtay'dan Whatsapp Yazışmalarına İlişkin Karar Yargıtay'dan Whatsapp Yazışmalarına İlişkin Karar

Haber Merkezi