Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğü ile Seramik Uygulama Araştırma Merkezi tarafından “Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Kadın 100 Eser” isimli bir proje başlatıldı.

Seramik Uygulama Araştırma Merkezi seramik atölyesinde gerçekleştirilen projenin ilk buluşmasına il protokolünün, rektör yardımcılarının eşleri ile üniversitemiz akademisyenleri katıldı. Konukları, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Gençtürk karşıladı. 

“Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Kadın 100 Eser” isimli projeyi başlatmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan ise “Keyifle geçeceğine inandığımız proje sonucunda elde edilecek 100 ürünün tamamlanmasını heyecanla bekliyoruz. Bu kapsamda projemizin ilk buluşmasına katılan değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

Toprağın hayatımızın her alanında olumlu etki oluşturduğunu vurgulayan Seramik Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Serap Ünal, projeye eşlik eden tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından atölyede seramik ürünlerin yapımına geçildi. Doç. Dr. Serap Ünal, sunduğu bilgiler eşliğinde katılımcılara ürünlerin yapımı konusunda rehberlik etti. Birlikte keyifli dakikalar geçiren katılımcılar, büyük bir özenle kendi eserlerini hazırladı. 

“Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Kadın 100 Eser” isimli proje, önümüzdeki günlerde de farklı katılımcılar ile devam edecek. Proje sonunda tamamlanan eserler sergilenecek.

2024 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyon Toplantısı Yapıldı 2024 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyon Toplantısı Yapıldı

Haber Merkezi