Dinar’da kayıp olarak aranan güvenlik şirketi sahibi, emekli polis memuru Fahri Akcin’in cansız bedeni bulunurken, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, 14 Aralık tarihinde bir anda ortadan kaybolan 59 yaşındaki Akcin’in ailesi kendisini bulmak için kayıp başvurusunda bulundu.

Kayıp ihbarından sonra çalışma başlatan Dinar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki tüm kamera görüntülerin inceledi. Yapılan çalışmalar neticesinde Akcin’in aracı Dinar Belediyesi önünde park halinde bulundu. Olayla ilgili olarak şüpheli olduğu düşünülen Ö.T., isimli şahıs ise ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Yapılan sorguda cinayeti itiraf eden Ö.T., Akcin’i silahla öldürüp Haydarlı beldesi yakınlarında bir yol kenarına cesedi bıraktığını, cinayet silahını da attığını söyledi.

Belediye Başkanı Meclis Üyeleri Ve Muhtarlar Maaşları Belli Oldu Belediye Başkanı Meclis Üyeleri Ve Muhtarlar Maaşları Belli Oldu

Haydarlı beldesine giden güvenlik güçlerinin yol kenarından yaklaşık 10 metre uzaklıkta Akcin’in cansız bedenini bulduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber Merkezi