Milyonlarca emekliyi havalara uçuracak haber geldi. En düşük emekli maaşına zam yapılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Milyonlarca emeklinin maaş zammı netleşti. Aralık ayı enflasyon farkının ortaya çıkması ile birlikte zam oranı yüzde 37,57 kalan emeklilerin maaşına ek yüzde 5 zam yapılarak yüzde 42’ye çıkartıldı. Emekli maaşlarına yapılan zammı yetersiz bulan emeklilerin tepki göstermesiyle birlikte zam oranı yüzde 49,25 yükseldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşlarına resmen yüzde 49,25 zam yapıldığını açıkladı. Böylelikle tüm emeklilerin eşit oranda zam alacak.

Atakan Yazgan’a bağımlılıkla mücadelede önemli rol Atakan Yazgan’a bağımlılıkla mücadelede önemli rol

0X0 Bankalar Promosyon Yarisini Hizlandirdi Fakat Bazi Kelime Oyunlari Yanilmalara Yol Acabilir 1659858293543

EMEKLİLER HAVALARA UÇACAK

Emekliler henüz ara farkı almadı ancak en düşük emekli maaşı ile ilgili flaş gelişme yaşandı. Ünlü ekonomist tarihleri duyururken yeni zamma ilişkin açıklama yaptı. Emekli maaşlarına yapılan zamla birlikte en düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye yükselmişti. Emekliye derin bir ‘ohh’ dedirtecek haber geldi. İddiaya göre en düşük emekli maaşına zam yapılacak 10 bin TL’den 17 bin TL’ye çıkartılacak.

Ekran Goruntusu 2024 01 29 084124

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA ZAM

Milyonlarca emekliye havalara uçuracak haber Turhan Bozkurt’tan geldi. Bozkurt, sosyal medya hesabı üzerinden çarpıcı bir iddiada bulundu. Bozkurt, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde en düşük emekli aylığının 14.000-17.000 TL arasına çıkarılacağını açıkladı. Turhan’ın bu iddiası gündeme bomba gibi düşerken emekliler arasında büyük beklentiye neden oldu.

EMEKLİLERİN GÖZÜ KULAĞI GELECEK AÇIKLAMADA

En düşük emekli maaşı 14.000-17.000 TL’ye yükselirse, geçim sıkıntısı çeken milyonlarca emekliye can suyu olacak. Artan enflasyon ve peş peşe gelen zamlarla beli iyice bükülen emekliler ile ilgili bu iddia, yerel seçimler öncesinde önemli bir gündem maddesi haline geldi. Hem ekonomi hem de siyaset alanında bu konu ile ilgili tartışmalar sürerken, milyonlarca emeklinin gözü kulağı yapılacak resmi açıklamalara çevrildi.