Pazaresnafı, sahurlarda vatandaşların kahvaltılık ürünlere yönelik tercihlerini artırdığını belirtiyor. Bu nedenle özellikle zeytin ve peynire yoğun bir talep olduğunu dile getiriyorlar. Bir pazarcı, "Elimizdeki ürünlerimiz tükenmek üzere" diyerek durumu özetliyor.

Fiyatlara bakıldığında ise, her hafta değişen zeytin fiyatlarının bu hafta değişmediği görülüyor. Isparta'da zeytin fiyatları, geçen haftaki fiyatlara benzer seviyelerde seyrediyor. Marzalya, Edremit, Tavşan Yüreği, Eşek Zeytini, Gemlik ve Domat zeytinleri, boyutuna göre 100 liradan başlayıp 200 liraya kadar satılıyor.

Ramazan Bayramı'nda Parklar Ziyaretçi Akınına Uğradı Ramazan Bayramı'nda Parklar Ziyaretçi Akınına Uğradı

Peynir fiyatları ise şu şekilde:

  • Köy peyniri: 150 lira
  • Tulum peyniri: 190 lira
  • Teneke peyniri: 160 lira

Bir pazarcı, "Ramazan ayıyla birlikte Salı pazarında talep oldukça yoğunlaştı. Vatandaşlarımızın sahur ve iftar sofralarını donatmak için özellikle zeytin ve peynire büyük ilgi var. Biz de elimizden geldiğince bu talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Ancak ürünlerimiz hızla tükeniyor. Her hafta değişen zeytin fiyatlarında bu hafta bir değişiklik olmadı. Fiyatlarımızı mümkün olduğunca sabit tutmaya çalışıyoruz,

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, vatandaşların Salı pazarında kahvaltılık ürünlere olan talebi artarken, zeytin ve peynir gibi ürünlere olan ilginin devam ettiği gözlemleniyor.

Haber/ Ali Rıza Cesur