Esnafın kira fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi olduğunu belirten MHP Isparta Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın, “ben esnaf odaklı anlayışla çalıştım, göreve gelirsek yeniden esnaf odaklı çalışacağız. 5 senedir belediye kiracılarına fahiş zamlar yapıldı. Biz bunu yüzde 1 düzeyinde tutmuştuk. Yine böyle yapacağız. Esnafımıza bir nebze de olsa nefes aldıracağız” dedi.
“Göreve gelirsek tüm Isparta’nın mutluluğu için çalışacağız” diyen MHP’nin Adayı Günaydın, Isparta’yı bir huzur kenti haline getireceklerini kaydederek, “Isparta yeniden en yaşanabilir bir kent olacak” dedi.
** ÜZÜM PAZARINDA ALIŞVERİŞ GÜNLERİ TEKRAR YAPILACAK
Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında Üzüm Pazarı esnafını da ziyaret etti. Üzüm Pazarı ve çevre esnafın desteklenmesi için daha önce “alışveriş günleri” düzenlediklerini hatırlatan Başkan Adayı Günaydın, “Belediye tarafından burada bir takım restorasyon çalışmaları yapılmış. Dükkanların dışını yapıp içini bırakmışlar. Esnafımıza külfet olmuş. Diğer taraftan bu çarşının üst örtüsünü kaldırmışlar. Yağmur ve kar yağdığında esnafımız burada mağdur oluyor. Göreve gelir gelmez buranın mimarisine uygun bir şekilde üst örtüyü tekrar yapacağız. Ayrıca burada daha önce alışveriş günleri düzenleyerek esnafımızı desteklemiştik. 5 senedir bu çalışmada yapılmadı. Göreve gelir gelmez ilk işlerimizden birisi de bu olacak” dedi.

Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Yeni Hibe Desteği Açıkladı Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Yeni Hibe Desteği Açıkladı