MHP Isparta Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın Kafeler Caddesi esnafını ziyaret etti. Şehrin göbeğinde bulunan ve bir zamanlar buluşma noktası olan, binlerce üniversite öğrencisinin uğrak mekanlarının bulunduğu Kafeler Caddesi esnafı Başkan Adayı Günaydın’a kaderlerine terk edildiklerini söyledi.

Günaydın burada yaptığı açıklamada Kafeler Caddesi’nin Isparta Belediyesi tarafından “Özel Planlama Alanı” ilan edildiğini söyleyerek, “Burayı neden özel planlama alanına aldınız, burayı da yıkmaya mı hazırlanıyorsunuz” diye sordu.

** BÖLGE TAMAMEN ELDEN GEÇİRİLECEK

Bölge esnafı ile tek tek görüşen Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın, kendisinin başkanlığı döneminde bölgenin tüm altyapısının yapılıp ilk renkli asfalt ve aydınlatma sistemlerinin burada uygulandığını hatırlattı.

Günaydın, “Kafeler Caddesi şehrimizin kalbinde bulunan çok önemli bir sosyal ve ticari bir alandı. Biz görevi devrettikten sonra bu bölge kaderine terk edilmiş. Biz burada çok önemli altyapı çalışmaları yapmış yüzlerce mazgal yerleştirmiştik. Fakat bunların üzerine bile asfalt döküp kapatmışlar. Burada ticaret bitme noktasına gelmiş. Temizlik hiç yok. Her yer pislik içinde kalmış” dedi.

Kafeler Caddesi ve bölgesi ile ilgili çözüm planlarının hazır olduğunun altını çizen Günaydın, “Bu bölgemizi yeniden cazibe merkezi haline getirmek için yol haritamız belli. Bu bölgemizi komple ele alarak yenileyeceğiz ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Belediye olarak esnafımız için ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapacağız” dedi.

15 Yaşındaki Çocuk Tırın Altında Kaldı 15 Yaşındaki Çocuk Tırın Altında Kaldı

Haber Merkezi