Mazbatasını Aldıktan Sonra Herkesle Bayramlaştı Mazbatasını Aldıktan Sonra Herkesle Bayramlaştı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in 5 yıl önce başkan seçilmek için hazırladığı 20 ayrı projeyi tamamen göz boyamak için kamuoyuna sunduğu ortaya çıktı.

Şükrü Başdeğirmen’in 5 yıl önce başkan seçilmek için halka  sunduğu projelerin neredeyse hiçbirini yapmadığını ifade eden Yusuf Ziya Günaydın, ‘Halkımız sana inandı, güvendi ve oy verdi. Ancak projelerinin hiçbirini yapmadın. Bizim zamanımızda hayata geçirdiğimiz projeleri de koruyamadın. Asıl işin olan belediyeciliği başaramadın. O yüzden karnen notun sıfır. Yani sınıfta kaldın’ dedi.

Şükrü Başdeğirmen’in 2019 yılında ‘Yapacağım’ diyerek oy talebi için vaat edip, yapmadığı projeleri Ispartalılarla paylaşan Günaydın:

1-         Otogar Bölgesi Yeni Kent Meydanı Projesi

2-         Sivil Toplum Kuruluşları Ortak Akıl Merkezi

3-         Benim Mahallem Toplu Konut Projesi (Evi olmayan vatandaşımız ev sahibi olacak. Kira öder gibi 600 TL taksitle, 5 bin konut yapılacak. Bu vaadini hemen unutan Başdeğirmen, TOKİ’nin şehre kazandırdığı 1002 konutu kendisi yapmış gibi göstermeye çalışıyor. Ayrıca 5 yılda 1 konut dahi teslim edilemedi.)

4-         Çocuk Dünya Merkezi

5-         Yeni Şehir Kabristanlığı

6-         Kamyon Garajı Projesi

7-         Çünür Tepesi

8-         Kent Ormanı Projesi

9-         İstihdam Projeleri

10-       Bütün Şehir Isparta Projesi

11-       Sporcu Yetiştirme Merkezi

12-       Kadınlara Yönelik Sosyal Projeler

13-       Gençlere  Yönelik Sosyal Projeler

14-       Motor Sporları Merkezi

15-       Kent İçi Banliyö Tren Hattı Projesi

16-       Şehir Merkezi – Üniversite Arasına Elektrikli Trambüs Hattı Kurulacak.

17-       Engelsiz Yaşam Şehri

18-       Isparta 4 Yeni Kavşağa Kavuşuyor.

19-       Şehir Merkezi – SDÜ Doğu Yerleşkesi - Şehir Merkezi – SDÜ Batı Yerleşkesi Bulvarları Projesi. (Not: Sadece SDÜ Doğu Kampüsü Bölgesine tartışmalı bir alt geçit yapılabildi.

20-       Sav – Göltaş Yeni Çevre Yolu Yapımı Hızlandırılacak’ diyerek 20 başlıkta kamuoyuna proje sundu. Şimdi söyleyin bu projelerin hangisi hayata geçirildi. ‘Yatıyor Kirazlıdere, Kalkıyor Andık Deresi diyor’ Çık halkımıza açıkla, söz verdim yapmadım diye. Kimsenin duygularıyla oynamayın’ diye konuştu.

Haber Merkezi