Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Merkeze bağlı Pehlivantaşı Mahallesi’nin merkez ile arasında bulunan 3 kilometrelik bölünmüş yol kesimi ile güzergah üzerindeki 600 metrelik T-1 Tüneli, 458 metrelik T-2 Tüneli ve 996 metrelik T-3 Tüneli ile 336 metrelik Pehlivantaşı Köprüsü’nün açılışını da kent merkezinde düzenlenen Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde gerçekleştirdi.

Cumhuriyet'in 100. Yılında Isparta bölünmüş yollarda kaderine terk edildi

Isparta'da otoyol hayalleri Eğirdir ve Sav otoyolları ile başladı. Isparta halkı başlayan çalışmalarla Konya ve Antalya otoyollarının kısa sürede biteceğine inandı. Yüklenici firmanın Eğirdir ve Sav yollarını uzun yıllar hatasından kaynaklı yama yapmasıyla Isparta otoyolda yerinde saydı.

Yeni çevre yolu olmayan iller arasında Isparta kaldı

Türkiye'nin birçok ilinde yapılan çevreyolları Isparta'da sadece haritaya işlendi. Yol çalışmalarının ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Isparta’da yol daraltıldı

Sadece Haber32'nin gündeme getirdiği Migros kavşağı askeriye önündeki otoyolda genişletme çalışması yapılması gerekilirken yol daraltıldı. Isparta halkı başka illerde genişleyen yolların Isparta'da daraltılmasına ''asfalttanmı kısılıyor'' tepkisi verdi.

Hızlı tren ve bölünmüş yol projeleri hayalde kaldı

2021 yılında sadece adı kalan çalışmaların Isparta ekonomisine zararı büyük. Isparta-Konya otoyolu ve Isparta-Antalya otoyollarının bölünmüş yol yapılması ve Isparta ekonomisine büyük katkı verecek hızlı tren projesi de ne zaman yapılır  bilinmiyor.

İşsizlik Maaşında Artışlar Olabilir İşsizlik Maaşında Artışlar Olabilir

Dostluk yolu yarım kaldı

Isparta-Burdur dostluk yolundaki son durumu Isparta halkı için inceledik. Çalışmalara bakıldığında daha uzun yıllar yolun açılamayacağı görülüyor.

14 km yolu yapamadılar

Toplamda 14 km yapılacak yol çalışmasında ilerlemenin yavaş olması bu yol dereboğazı yolu olur eleştirilerini beraberinde getirdi.

Aydın Denizli olamadık!

Aydın Denizli otoyolu hızla ilerliyor. 100 köprü, 21 kavşak, 13 viyadük yapılacak olan Aydın Denizli otoyolunda 2,5 saatlik güzergah 70 dakikaya düştü. Isparta halkı umutlarını yitirdi.

Haber/ Nadir Öngören