Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na il ve ilçe müftülükleri de destek oluyor.

Bu kapsamda çalışmalar yürüten Isparta Müftülüğü ve TDV Isparta Şubesi, vatandaşların kurban vekaletlerini kolaylıkla verebilmeleri amacıyla Kaymakkabı Meydanında "Kurban Bağış Standı" açtı.

Afişler ve broşürlerle tanıtımların da yapıldığı stantlarda vatandaşlara vekaletle kurban kesimi hakkında bilgi verilirken, yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak kurbanlar için makbuz karşılığı bağışlar alınıyor.

Tarımsal Destek Ödemeleri Bugün Hesaplara Yatırılıyor Tarımsal Destek Ödemeleri Bugün Hesaplara Yatırılıyor

Bağış standını ziyaret ederek kurban vekaletinde bulunan Isparta İl Müftüsü Muharrem Biçer, ‘kurulan bağış stantlarıyla TDV’nin hayırseverler ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü vazifesi gördüğünü belirtti. TDV’nin 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 11.750 TL, yurt dışında ise 4.750 TL olarak belirlendiğini hatırlatan Biçer, ayrıca kampanyaya katılım sağlamak isteyen  vatandaşların, il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek, TDV bağış stantlarına gelerek, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden de bağış yapabileceklerini’ ifade etti.

Haber Merkezi