AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Isparta’da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Isparta’da

Isparta’da henüz daha genç yaşlarında iken okumak istediğini beliten Şahin  talihsiz bir durumla karşılaşıyor. Lise çağında iken annesi hastalanıyor. Babası da Şahin’in okumasını istemiyor. 1990’lı yıllarda evde halı dokuyarak vaktini geçiren Şahin tesadüf eseri bir dikim atölyesinde iş buluyor. Yıllarca evde kalıp halı dokuyan Şahin dışarıda çalışmaya büyük bir hevesle başlıyor. İşe ilk başladığı yıllarda hevesli olduğu için büyük bir gayret gösteriyor.  Ardından yaptığı dikim işini benimsiyor. Yıllarca çalıştıktan sonra kendi işini kurma fikrini benimsiyor. Ancak  kendi ifadesiyle kadın başına mücadele edemem ve kağıt işlerini tam bilmiyorum diyerek cesaret edemiyor. Yıllarca dikim atölyesinde çalışan Şahin emekli olduktan sonra alıştığı çalışma hayatına bir süre ara veriyor. Ama gençlik yıllarında olduğu gibi evde durmaktan sıkıldığı için bir cesaret göstererek kendi işini kuruyor.  Şuanda başladığı işte ufak ufak işler yaparken dikim işinde kendisine bir alan seçerek perde dikmeye odaklanıyor.

HER SEFERİNDE TEK LOKMA

 İlk başlarda küçük işlerle başlayan Şahin’in şuan başını kaşıyacak hali yok. Çevresinde yıllar içinde tanındığı için iş geliyor ve durmadan çalışıyor. Şahin bu başarısını şu ifadelerle belirti “” İlk başlarda çekiniyordum iş yeri açtığınızda bir sürü kağıt işleriniz oluyor. Bu yüzden çekindim. Ama emekli olduğumda tekrar eve döndüm. Bu yüzden evde gençlik yıllarımda olduğu gibi canım sıkılmaya başladı. Duramıyordum bu yüzden bir cesaret bu işe giriştim”  şeklinde konuştu.

ÖNCE GAYRET SONRA EKMEK

İşletmesinde pek çok eleman yetiştirdiğini belirten Şahin “Bu işte yanımda bir sürü kızımı çalıştı. Ancak ustası olmadıkları işe atladılar. Yanımda en fazla 1 yıl çalışan işçim perde dükkanı açmaya başlıyor. Ancak bu da piyasadaki durumu kötüleştirdi. Bir işin ustası olmadan o işe girmemek gerekiyor. Çünkü herkes bu işe az bir zaman verip kendine usta dediğinde işin kalitesi düşüyor. Ben can sıkıntısından başladığım bu işte yıllarca evde boş kaldığım için heves ederek hep gayret göstedim ve sabrettim. Bu yüzden işimi iyi yapıyorum.Müşterilerim de benden memnunlar. Çok şükür şuan belirli bir düzen tutturdum. İşimi devam ettiriyorum” dedi.

KADINLAR ÖNCE MADDİ OLARAK ÖZGÜR OLSUNLAR

Yıllarca işine odaklanıp emek vererek bir noktadan bir noktaya gelen Şahin genç kızlara seslenerek şu ifadeleri kullandı “Genç kızlar önce maddi özgürlüğünü kazansınlar. Manevi özgürlük zaten istediğin zaman istediğin saat gelir. Okumak isteyen okusun çalışmak isteyen çalışıp meslek edindisin. Bu gayret sayesinde hayatta ayakta kalabilirsiniz. Ama bunları yapmak için biraz da sabır gösterin” şeklinde konuştu.

Haber/ Ali Rıza Cesur