Isparta’nın da aralarında bulunduğu 37 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen "Kalkan-4" operasyonları kapsamında 192 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 4 bin 568 düzensiz göçmen yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesaplarından operasyonun detaylarını açıkladı.

İşte Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı...

37 İlde Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik düzenlenen “KALKAN-4” Operasyonları kapsamında 192 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü ve 4568 Düzensiz Göçmen Yakalandı.

Aziz milletimizin bilmesini İsterim ki;

Ülkemizi Düzensiz Göçün Hedefi ve Transit Geçiş Yolu Haline Getirmeye Kalkışan İnsan Kaçakçılarına Asla Fırsat Vermeyeceğiz. Bir bir yakalayıp Adalete Teslim Edeceğiz

Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Artvin, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Van olmak üzere toplam 37 ilde Jandarma ve Polisimiz tarafından gerçekleştirilen 126 ayrı yere yapılan Operasyonlarda;

192 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı.

Bunlardan 41’i tutuklandı.

7’si hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Operasyonları koordine eden Valilerimize, Operasyonları düzenleyen Jandarmamızı ve Polisimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Otomobil Halk Otobüsüne Çarptı Otomobil Halk Otobüsüne Çarptı

Göçmen kaçakçılığıyla mücadelemiz aralıksız biçimde azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

Kaynak:İçişleri Bakanlığı