Ekonomik durumlar sadece dar gelirli aileleri değil öğrenci ve normal gelirli aileleri bile etkiledi. Diyarbakır en iyi yemek şehirlerinde ikinci sırada yer alıyor.  Restoranlarda yemek fiyatları artarken öğrenci ve dar aileler zorlanmaya başladı. Daha uygun fiyatta satılan lokantaları tercih etmeye başladılar.

Isparta'da bir AVM'de faaliyet gösteren bir lokantada satılan yemeklerin fiyatı dar gelirli aileleri bir nebzede olsa sevindirdi. 4 çeşit yemeğin 100 lira olduğu lokantanın yakın çevresinde bulunan öğrenciler ve çalışan kişilerin akınına uğruyor. Öğrenciler yemek fiyatından ve yemeklerin lezzetinden memnun kaldıklarını söyledi.

Osman Özçelik Isparta'da Toprağa Verilecek Osman Özçelik Isparta'da Toprağa Verilecek

Öğlen molasında yemek yemeye gelen bir işçi; “En ucuz yemek ücreti neredeyse 280- 300 lira arasındadır. Bir ekmek arası 100 liradır. ne yersek yiyelim 4 çeşit yemeği 100 liradan veriyorlar. Yemekleri de çok güzeldir” Diye konuştu.

Herkes yesin diye 4 çeşit yemeği 100 liradan veren lokanta işletmecisi; Biz 4 çeşit yemeği 100 liradan veriyoruz.  Bizde sırf öğrenciler ve dar gelirli aileler yiyebilsin diye 100 liradan veriyoruz. Şuanda talepden memnunuz oldukça güzel” dedi.

Muhabir: Ali Rıza Cesur