81 İlde Ücretsiz Yaz Okulu Müjdesi 81 İlde Ücretsiz Yaz Okulu Müjdesi

Isparta Valisi Aydın Baruş sınava girecek öğrencilere başarılar dilerken, sınav ortamının huzurlu geçmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Baruş açıklamasında ; "Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de 08-09 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Sınavların huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bu tedbirler kapsamında; 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılacak olan adaylardan T.C. Kimlik Kartını kaybeden veya yenilemek isteyen adaylara “Geçici Kimlik Belgesi” verilebilmesi amacıyla Isparta Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü 08 Haziran 2024 tarihinde 07.00-17.00 saatleri arasında, 09 Haziran 2024 tarihinde ise 07.00-15.30 saatleri arasında açık tutulacaktır. Geçici Kimlik Belgesi almak isteyen adayların “Sınava Giriş Belgesi” ile 1 adet fotoğrafını yanında getirmeleri gerekmektedir.

Saygıdeğer Isparta halkının, sınavların devam ettiği saatlerde okullara yakın konutlarda, işyerlerinde, kahvehane ve düğün salonu gibi mekânlar ile sokak ve caddelerde sınava giren öğrencilerin dikkatinin dağılmasına yol açacak gürültü ve davranışlardan kaçınması, araçları ile seyir halinde iken yüksek sesli müzik yayını yapmamaları ve korna çalmamaları büyük önem arz etmektedir.

Bu vesileyle, sınava girecek olan öğrencilerimize zihin açıklığı ve üstün başarılar diliyorum." ifadeleri kullanıldı. 

Kaynak: HABER MERKEZİ