Yapılan açıklamada H.Ü. hakkında Cumhuriyet Savcısı talimatı gereğince kasten yaralama suçundan adli tahkikat başlatıldığı duyuruldu. Açıklamanın devamı ise ifadeler kullanıldı;

"07.01.2024 tarihinde bir eğlence yerinde bulunan T.Ü. isimli kadın şahıs aynı eğlence mekanında bulunan erkek kardeşi H.Ü. ile saat 04.00 sıralarında bilinmeyen bir sebepten dolayı tartışmışlardır. Ardından H.Ü. eğlence yerinden ayrılmıştır. 

Isparta'nın Şubat 2024 ihracatı: 26.082,20 dolar Isparta'nın Şubat 2024 ihracatı: 26.082,20 dolar

Saat 04.30 sıralarında eğlence yerinden çıkarak arkadaşı ile yürümeye başlayan T.Ü. kardeşi H.Ü. tarafından darp edilmiştir. Polis merkezine müracaat eden T.Ü.’nün kardeşi H.Ü. ‘den şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine doktor raporu alınarak gerekli tahkikata başlanmıştır. 

T.Ü.’ye  polis merkezimizde H.Ü. hakkında uzaklaştırma kararı isteyip istemediği sorulmuş, uzaklaştırma kararı istememesi üzerine kendisine KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmıştır. 

H.Ü. hakkında Cumhuriyet Savcısı talimatı gereğince kasten yaralama suçundan adli tahkikat başlatılmıştır. 

Olayın haber alınmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi görevlileri tarafından T.Ü.’ye ulaşılarak kendisine şiddet uygulayan H.Ü. hakkında uzaklaştırma kararı isteyip istemediği tekrar sorulmuş, şahıs kardeşi hakkında uzaklaştırma kararı talep etmediğini bildirmiştir.

Meydana gelen şiddet olayı adli makamlarımız, kolluk birimlerimiz ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir. " ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi