Potanın Perileri 3 Yıldır Şampiyonluğu Bırakmıyor Potanın Perileri 3 Yıldır Şampiyonluğu Bırakmıyor

Özellikle köy yoğurdu, erik, domates, biber ve kabak gibi ürünler, Isparta'nın sokaklarında doğrudan köylülerden alınabiliyor. Bu ürünleri taşıyan kişiler, kendi ailelerinin geçimini sağlamak amacıyla şehirde bu ürünleri satıyorlar. Muhammed Uçan gibi köylüler, bu ürünleri şehirdeki pazarlarda satışa sunarak hem ekonomilerine katkıda bulunuyorlar hem de şehir halkına taze ve sağlıklı ürünler sunuyorlar.

Muhammed Uçan, "Köyden getirip burada satıyoruz. Organik olması, taze olması ve diğer pazarlara göre uygun fiyatlar sunmamız nedeniyle vatandaşlarımızdan yoğun bir talep görüyoruz," dedi.

Pazarda farklı ürünler sunan bir diğer çiftçi ise, "Evlerimizde tarhana ve tarhana çorbası kurutuyoruz. Özellikle Eylül aylarında talep çok artıyor. Kentte yaşayan diğer vatandaşlarımız, çalışma hayatları nedeniyle tarhana yapmaya zaman bulamıyorlar," şeklinde konuştu.

Kendi yetiştirdikleri ürünleri satan köylüler, doğal ürünleri pazarlayarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Isparta'da köyden sofralara uzanan bu yolculuk, sağlıklı ve lezzetli ürünlerle şehir sakinlerini buluşturuyor.

Haber/Nadir Öngören