Kurbanlık hayvanlarla ilgili en büyük merak konusu olan hisse fiyatları, geçen yıla kıyasla önemli bir artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl ortalama en düşük 10 bin TL seviyesinde olan kurban hissesi fiyatları, bu yıl en düşük 20 bin TL'den başlıyor. Besi çiftliği işletmecileri, yüksek fiyatlara rağmen kurbanlıklara olan talebin devam ettiğini belirtiyorlar.

Özellikle bakım maliyetleri ve et fiyatlarındaki zam nedeniyle kurban hisselerinde gözle görülür bir artış yaşanıyor. Bu durum, vatandaşların kurban hisselerini satın alırken daha dikkatli olmalarını gerektiriyor. Hayvanın türüne ve vereceği et miktarına göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Isparta'da faaliyet gösteren bir besi çiftliği işletmecisi olan Mevlüt F., "Bu yıl kurban hisse fiyatlarında ciddi bir artış var. 1 ay kaldı. İlerleyen günlerde fiyatların daha da yükselebileceğini düşünüyorum" DEDİ.

BÜYÜKBAŞ ŞUANDA 200 BİNİ BULABİLİYOR

Yolcu Otobüsü ile Kamyonetin Çarpışması: 17 Yaralı! Yolcu Otobüsü ile Kamyonetin Çarpışması: 17 Yaralı!

Isparta'da büyükbaş hayvan işletmeciliği yapan Erdal Ç., büyükbaş hayvanların geçen kurban ayında daha az tercih edildiğini belirtti. Erdal Ç; "Büyükbaş hayvan almak isteyen vatandaşlar en ucuz olarak cebinden 70 bin lira çıkarması gerekir. 70 Bin liraya satılan büyükbaşlar, bizim tabirimizle "gıcık" diye adlandırdığımız büyükbaşlardır. Bunlar dağlarda yetişen boyları kısa hayvanlardır. Etine dolgun büyükbaş hayvan almak isteyen vatandaşlar için fiyatlar en az 130 bin liradan başlayor. Şuanda Hayvanın yaşına ve ağırlığına göre bu fiyat 200 bin liraya kadar çıkabiliyor." dedi.

Haber/ Ali Rıza Cesur