Isparta'nın uzun yıllardır akvaryum balıkları satan Remzi Çetin, Endonezya ve Tayland gibi ülkelerde bulunan firmalarla yaptığı görüşmeler sonucunda Isparta'da daha önce hiç görülmemiş balık türlerini getirerek dikkatleri üzerine çekiyor.

20 yıldır sektörde olan Çetin, nadir bulunan bu balık türlerini Isparta'daki mağazasında sergileyerek hem balık meraklılarını hem de vatandaşları büyülemeyi başarıyor.

Etçil köpek balıklarından, timsah balığına; rengi kendine has olan flower bone türlerinden kerevit ve aksolotl'a kadar geniş bir yelpazede balıkları müşterilerinin ilgisine sunan Remzi Çetin, Isparta'da ve hatta Türkiye genelinde ilk defa görülen bu türlerle meraklılarına eşsiz bir deneyim sunuyor.

İlginç balık türleriyle donatılmış mağazası adeta bir su altı dünyası resmediyor. Renkleri, desenleri ve davranışlarıyla büyüleyen bu nadir türler, ziyaretçilerin gözlerini ve merakını cezbetmekte. Ispartalılar, daha önce sadece kitaplarda veya internet üzerinde gördükleri bu balıkları artık gerçek hayatta görebilme şansını yakalamanın heyecanını yaşıyor.

Haber/ Muhammet Bal

Remzi Çetin, yaptığı açıklamada, "Amacımız insanlara sıradanın dışında, daha önce gözlerine takılmamış, ilginç ve nadir balık türlerini tanıtmak. Bu balıkların bakımı biraz daha özel istekler gerektirse de, onların güzellikleri ve doğal yaşamlarına duyduğumuz saygı buna değer." dedi.

Isparta halkı, Remzi Çetin'in mağazasını ziyaret ederek bu eşsiz balıkları yakından görmek ve hatta bazılarını satın alarak evlerinde beslemek için sıraya girmeye başladı. Nadir balık türlerine ilginin artmasıyla birlikte, Isparta'daki akvaryum meraklıları için yeni bir buluşma noktası ortaya çıkmış oldu.

Isparta'da akvaryum balıkları konusunda uzmanlaşmış Remzi Çetin'in çabaları sayesinde, şehirde ve çevresinde daha önce görülmemiş balık türleriyle tanışma fırsatı bulan Ispartalıların ilgisi devam ediyor. / Özge Kılınç

Isparta Havalimanı bölgesinde acil durum tatbikatı yapıldı Isparta Havalimanı bölgesinde acil durum tatbikatı yapıldı