Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Isparta İl Müdürlüğü, istihdam kapsamlı yeni iş ilanları yayımlaya devam ediyor. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de binlerce kişi iş arıyor. Isparta İŞKUR İl Müdürlüğü bu yönde iş arayanlara umut kapısı olmakla birlikte Isparta Geneli çeşitli firmaların ilanları ile kamuya ve özele 350’den fazla Personel Alımı ve İşçi Alımı yapılacak. Adayların başvuru yapabilmesi için firmaların veya kamu kurumlarının belirttiği nitelikleri taşıyor olmaları gerekiyor.

Isparta İŞKUR 3 Kasım 2023 tarihi itibari ile duyurduğu yeni ilanlara ve hala başvuru devam eden ilanlara göre 350’den fazla personel alımı yapılacağını ilan etti. Bu kapsamda Kamuya ve Özele 201 farklı meslek grubu ile alım yapacak. Alımlar en çok İşçi statüsüne yapılacak. Peki alım sayısı en yüksek olan meslek gurupları hangileridir? Ayrıca bunlar dışında 201 farklı meslek gurubu yer almakta olup Başvuru için ve şartları için haberi okumaya devam ediniz.

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan Memur, Personel ve İşçi Alımları için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak Bu doğrultuda adaylar sadece Pozisyonun gerektirdiği nitelikleri sağlayarak başvurularını yapabilecekler.

201 Farklı Meslek için yayımlanan 338 bin kişilik boşluk ile firmalar, Kamu kurum ve kuruluşlarının ilanlarına başvurular bazı nitelikler doğrultusunda yapılacak. Bu kapsamda adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Engelli adaylar için engelli olduğunu gösterir rapora sahip olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Eski Hükümlü adaylar için eski hükümlü olduğunu gösterir rapor sahibi olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi genel şartlar aranacak. Özel olarak ise en az ilkokul mezunu olmak, Alım yapılacak meslek hakkında bilgi sahibi olmak gibi de özel şartlar aranacak.

İşte Isparta'da Yapılabilecekler İşte Isparta'da Yapılabilecekler

İş arayan vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biriside Kurumların veya Kuruluşların hangi sosyal olanaklarla İşçi ve Personel alımı yapacağıdır. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlar farklı sosyal olanaklarla bünyesindeki çalışana yardım sağlamaktadır. Sosyal olanaklar içerisinden SGK, Yol, Yemek ve Prim gibi sosyal olanaklar sağlanıyor. Isparta İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan İşçi, Personel ve Memur alımı ilanlarına başvurular Dün (3 Kasım 2023 ) itibari ile başladı ve adaylar kurumların belirttiği tarihe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular İnternet ortamında yapılacak.