Isparta'da gümüş  işiyle uğraşan Murat Sert, piyasada yukarı yönlü hareketlerin ardından gümüş alım satımının Isparta'da hız kazandığını belirtti. Vatandaşların hem görüntüsü hem de yatırım aracı olarak gümüşe sıcak baktığını belirten  Sert ifadelerinde; “Vatandaşlar son 1 yıldır altının hareketlerine dikkatle izliyor, fakat altına alternatif olacak yatırım araçları vardır.” dedi. Yıllardır gümüş işiyle uğraştığını söyleyen Sert; “Ben Isparta’da yıllardır bu işle uğraşıyorum. Gümüş vatandaşların tercih edebileceği bir yatırım aracı olabilir. Özellikle yatırım için parası olmayan ve para biriktiremeyen vatandaşlar gümüşü tercih edebilir. Çünkü gümüşe yatırım yaparken yüksek miktarda paranızın olmasına gerek yok. Sigara parası diyebileceğiz bir bütçeyle günden güne yatırım yapabilirsiniz.

Herkes dikkatle altını izliyor. En garanti yatırım aracı olarak altını gördükleri için herkes altındadır. İnternette araştırdığınızda altını genellikle Amerika kontrol ediyor. Yine internette yazanlarda gümüş ülkemizde çok rahat bir şekilde çıkarılabilecek bir madendir. Özellikle elinde yatırım için fazla parası bulunmayan vatandaşlar alternatif yatırım araçlarına yönelmeleri gerekir

SGK İşveren Destek Ödeme Kararı Alındı SGK İşveren Destek Ödeme Kararı Alındı

. Takı olarak da gümüşe Isparta’da yoğun bir ilgi var.

Özellikle yüzük ve saat çok fazla talep görmektedir. Bu talep bir başka vatandaşın parmağında veya kolunda görerek yaygınlaşıyor. Bu sayede talep artıyor. Gümüşte fiyatlar genelde çok yüksek bir oranda çıkmamakta ve birden de düşmüyor. Ama yılbaşına göre fiyatlarında artış olacağını düşünüyorum” dedi.

Haber/ Ali Rıza Cesur