Kağıt bardak üretim tesisi kurmak! 

2020'nin son aylarında Isparta Yeni Sanayi Sitesinde iş yerini açan Gelir, hemen ardından KOSGEB'den makine için kredi başvurusu yaptı ve kredi alarak işe başladı. İlk aylarda küçük çapta başlayan gelir, hızla artmaya başladı.

Gelir'nin ilk adımı, ürettiği kağıt bardakları Isparta'daki iş yerlerine satmaya başlamak oldu. Ancak, Türkiye genelinde büyük bir talep olduğunu fark eden Geli, e-ticaret dünyasına da adım attı. Şu an Türkiye'nin tüm illerine kağıt bardak satışı yapıyor.

Gelir, makinaların yardımıyla üretilen kağıt bardaklarda masraflar düştükten sonra yüzde 40 kar marjı elde ettiğini belirtiyor. Mesleğe ilk başladığında çekimser kaldığını belirten Gelir zamanla bu sektörde büyük bir ihtiyaç olduğunu farkedince bu çekimserlik yerini cesarete bıraktı.

Murat Gelir, başarılı girişimine dair şu sözleri paylaştı: "İlk başta sadece Isparta'da iş yerlerine satış yapmaya odaklanmıştık, ancak kısa sürede Türkiye genelinde büyük bir talep olduğunu gördük. E-ticaret dünyasına adım atmamızla birlikte işimiz gerçekten ivme kazandı. Her aşamada karşılaştığımız zorluklara rağmen, azmimiz ve işimize duyduğumuz tutku bizi bu noktaya getirdi. KOSGEB'den aldığımız destekle işe başlamak kolay olmasa da, bugün geldiğimiz noktada bu kararın doğru olduğunu görmek mutluluk verici." şeklinde konuştu.

Cildine önem veren kadınların adresi: Ezgi Daldal Güzellik Merkezi Cildine önem veren kadınların adresi: Ezgi Daldal Güzellik Merkezi

Haber/ Ali Rıza Cesur