Temeli 26 Kasım 2020’de atılan 140 kilometre ana gövde ve 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda olan otoyolun 68 kilometresi Denizli, 95 kilometresi Aydın sınırlarında yer alıyor. Proje kapsamında 94 köprü, 19 viyadük, 79 altgeçit ve 573 menfez inşa edilecek. Yolun tamamlanmasıyla mevcut güzergahtaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikadan 1 saat 15 dakikaya düşecek.

Cumhuriyet'in 100. Yılında Isparta bölünmüş yollarda kaderine terk edildi.

Isparta'da otoyol hayalleri Eğirdir ve Sav otoyolları ile başladı. Isparta halkı başlayan çalışmalarla Konya ve Antalya otoyollarının kısa sürede biteceğine inandı. Yüklenici firmanın Eğirdir ve Sav yollarını uzun yıllar hatasından kaynaklı yama yapmasıyla Isparta otoyolda yerinde saydı.

Yeni çevre yolu olmayan iller arasında Isparta kaldı

Türkiye'nin birçok ilinde yapılan çevreyolları Isparta'da sadece haritaya işlendi. Yol çalışmalarının ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın... Sakarya’ya bir de bu açıdan bakın...

Isparta’da yol daraltıldı

Sadece Haber32'nin gündeme getirdiği Migros kavşağı askeriye önündeki otoyolda genişletme çalışması yapılması gerekilirken yol daraltıldı. Isparta halkı başka illerde genişleyen yolların Isparta'da daraltılmasına ''asfalttanmı kısılıyor'' tepkisi verdi.

Hızlı tren ve bölünmüş yol projeleri hayalde kaldı

2021 yılında sadece adı kalan çalışmaların Isparta ekonomisine zararı büyük. Isparta-Konya otoyolu ve Isparta-Antalya otoyollarının bölünmüş yol yapılması ve Isparta ekonomisine büyük katkı verecek hızlı tren projesi de ne zaman yapılır  bilinmiyor.

Dostluk yolu yarım kaldı

Isparta-Burdur dostluk yolundaki son durumu Isparta halkı için inceledik. Çalışmalara bakıldığında daha uzun yıllar yolun açılamayacağı görülüyor.

14 km yolu yapamadılar

Toplamda 14 km yapılacak yol çalışmasında ilerlemenin yavaş olması bu yol dereboğazı yolu olur eleştirilerini beraberinde getirdi.

Aydın Denizli olamadık!

Aydın Denizli otoyolu hızla ilerliyor. 100 köprü, 21 kavşak, 13 viyadük yapılacak olan Aydın Denizli otoyolunda 2,5 saatlik güzergah 70 dakikaya düşecek. Isparta halkı umutlarını yitirdi.

Dereboğazı yolunun kaderine terk edilmiş hali:

Haber32 - Nadir Öngören