Ticari Taksi İle Motosiklet Çarpıştı Yaralı Var Ticari Taksi İle Motosiklet Çarpıştı Yaralı Var

Er, Isparta'nın müthiş bir turizm potansiyeline sahip olduğunu vurgulayarak, Kapadokya'da olduğu gibi Isparta'da da balon turları düzenlenmesi fikrini ortaya attı.

Er, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Isparta, turizm açısından büyük bir potansiyele sahip bir şehir. Kar olmadığı dönemlerde Davraz’ın hareketlenmesi açısından ve Davraz’da gerekli ölçümler yapılarak, aynen Kapadokya’daki gibi 30 ve 40 tane balonu aynı anda , Davraz’dan kaldırıp, Eğirdir Gölü’nün güzelliğini görerek, devamında da Keçiborlu’da da gül ve lavanta bahçeleri manzaralarından geçerek, Keçiborlu’da uygun bir lokale iniş yapabileceği, bir proje olabilir, Aynı Kapodokya’daki balon seyahatleri gibi doğal güzellikklerini gösterebileceğimiz bir, değer olarak kazanılabileceğini düşünüyorum."

Kapadokya'da bu tür faaliyetleri gerçekleştiren uzmanlarla görüştüğünü belirten Er, "Gerek hızla devam eden siyasi çalışmalardan, gerekse bir takım sebeblerden dolayı bu projeyi devam ettirme şansımız olmadı, ancak yeni kurulan Isparta Turizm ve Gastronomi Derneği' gibi kuruluşların bu tür projelere öncülük edeceğini düşünüyorum. Isparta'nın doğal güzelliklerini tanıtmak için sadece kamu ve siyasi çalışmalar değil, sivil harekete de destek veririz." şeklinde konuştu.

Er, Isparta'nın doğal güzellikleri hakkında da bilgi vererek, "Sütçüler'de Yazılı Kanyon, Keçiborlu'da gül ve lavanta bahçeleri, Eğirdir'de ise dünyada sadece 2 tane bulunan kasnak meşesi ormanı gibi değerlere sahibiz. Bu değerlerin gün yüzüne çıkarılması için elimizden gelen desteği sağlayacağız." dedi.

Haber/ Ali Rıza Cesur