Diyaliz Hastaları Hastanelik Oldu! Diyaliz Hastaları Hastanelik Oldu!

Ancak uzmanlar, kredi kartı borcunun asgari tutarını ödemenin mantıklı olmadığını vurguluyor. Kredi kartı borcunun tamamının ödenmesinin kişinin kredi notunu artıracağı belirtiliyor.

Son zamanlarda Merkez Bankası'nın faiz artış kararlarının ardı arkası kesilmiyor. Faizlerdeki artışlarla birlikte kredi faizleri de yükseliyor ve bankalardaki kredi talepleri artıyor. Bu süreçte Findeks Kredi Notu'nun büyük bir öneme sahip olduğu uzmanlar tarafından altı çiziliyor.

Kredi kartı kullanıcılarını ise dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor. Kredi kartı ekstresindeki son ödeme tarihine dikkat edilmesi gerektiği vurgulanıyor ve kredi kartı limitinin makul bir seviyede tutulması öneriliyor. Ödemelerin tamamının yapılması veya asgarisinden fazlasının ödenmesinin önemi vurgulanıyor.

Kredi kartı borcunun düzenli ve zamanında ödenmesinin kredi notunu artıracağına dikkat çekilirken, maaşa uygun bir kredi kartı limiti belirlenmesi ve ödeme planının buna göre düzenlenmesi öneriliyor.

Altından kalkılamayacak borçlar için ise mutlaka bankayla görüşülerek yapılandırma yapılması gerektiği belirtiliyor. Bu sayede ödemelerin bütçeye uygun şekilde düzenlenebileceği ve kredi notunun düşmesinin engellenebileceği vurgulanıyor.

Kredi notunun artması için kredi kartı borcunun tamamının ödenmesi gerektiği son olarak hatırlatılıyor. Bu şekilde kredi notunun artırılmasının mümkün olduğu ifade ediliyor.

Haber Merkezi